Vastseliina on aktiivse seltsielu poolest tuntud terves Võru maakonnas. Oma ühingud on aktiivsetel naistel, meestel, sportlastel, loodushuvilistel ja piirkonna eakatel inimestel. Rahvamajas tegutsevad aktiivselt rahvatantsuringid, noorte näitering ja kammerkoor jpt ringid. Kellel mahti lugemiseks jääb, seda teenindab Vastseliina, Loosi või Vana-Vastseliina raamatukogu.

 

 fb
MTÜ Teisipäevaklubi
Vastseliina meesteklubi ehk Teisipäevaklubi alustas oma tegevust 1994. aasta sügisest. Liikmeid on 15, aktiivselt võtab klubi tegevusest osa 10 meest. Klubi alustas oma tegevust Vastseliina Rahvusvahelise Maarahva Laada korraldajatena, tasapisi on tegevust laiendatud: on organiseeritud kohtumisõhtuid, külaskäike naabrite juurde, heategevusaktsioone ja valda tutvustavaid üllatusüritusi. Hea näitena võib märkida 2000. aasta augustis korraldatud Mägieestlaste künnipäeva R. Lepiksoni talus ning 2002. aasta augustis korraldatud 'Mägieestlaste Kalapäeva' Kirikumäe järve ääres.
Info: Ivar Traagel
+372 5096301

 

MTÜ Vastseliina Spordiklubi
Grupi piirkonna spordihuviliste poolt loodi 1996. aastal mittetulundusühinguna registreeritud Vastseliina spordiklubi. Ühingu eesmärk on viia ühe mütsi alla spordi tegijad ja toetajad Vastseliina vallas ning tõestada, et lisaks maarahva laadale ja linnusevaremetele on Vastseliina ka tublide ja edukate sportlaste viljakas kasvulava. Peamised harrastatavad spordialad on suusatamine, laskesuusatamine, orienteerumine, võrkpall ja maadlemine. Klubi seisab hea sportlaste järelkasvu eest: kuus korda nädalas toimuvad laste ja noorte suusatreeningud. Kui aega üle jääb, korraldatakse erinevaid spordiüritusi ja spordiveteranide kokkutulekuid.
Info: Tagne Tähe
+372 5656658483
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

MTÜ Vastseliina Külade Ühendus
Vastseliina Külade Ühendus asutati 6. jaanuaril 2004. Asutajateks Vastseliina valla külavanemad. Kogu ühendabki valla külavanemaid kes omakorda esindvad erinevaid valla piirkondi. Ühendus on külaliikumise veduriks vallas.
Info: Aado Kuhlap
+372 5140920

 

MTÜ Vastseliina Käsitööühing
Vastsliina Käsitööühing asutati 1999. aasta jaanuaris. Ühingu loomise eesmärgiks oli edendada kultuuri ja traditsioonilist käsitööd ning õppida uut. Samuti on naistele tähtis seltsielu mitmes vormis. Ühingusse kuuluvad Vastseliina valla käsitööhuvilised naised. Ühingu kooskäimiskohaks on Käsitöötare, kus tavaliselt pühapäeviti toimuvad loengud ja mitmesugused kursused. Peale selle osaletakse mitmete traditsiooniliste ürituste nagu Maarahva Laada käsitööpargi korraldamises, talgutel Vana-Vastseliina sepikoja ja Pütsepa rändrahnu ümbruse korrastamisel. Hooaja lõpul toimub käsitöönäitus.
Kursused:
Klaasi-, portselani- ja siidimaal Juhendaja Urve Kenk
Lapitöö Juhendaja Ilme Aim
Taime ja lilleseaded Juhendaja Ene Pant
Võimalik tellida ka kursusi mujale.
Info: Ilme Aim
+372 7851301
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Vana-Vastseliina Külaselts
Vana-Vastseliina Külaselts on registreeritud mittetulundusühinguna 1999. aastal. Seltsis on 15 liiget ja kaheliikmeline juhatus. Selts asub Vana-Vastseliina külas Vastseliina vallas 30 km Võrust lõuna pool. Selts osaleb aktiivselt külaelu korraldajana ning arendab kohalikku käsitööd.
Info: Helve Einla
+372 7829233
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Vana-Vastseliina Raamatukogu Selts
Vana-Vastseliina Raamatukogu Selts moodustati 1995.aastal, 1999. aastani kandis nime Vahtseliina Raamatukogu Selts. Koos käiakse Vana-Vastseliina raamatukogus. Selts tegeleb kultuuri- ja haridusalaste teadmiste levitamisega, kultuuri- ja koduloolise pärandi kogumise, säilitamise ja tutvustamisega. Arendatakse sidemeid mujale asunud kodukandi inimestega. Kogutakse ja tutvustatakse kodukandi loovisikute loomingut. Traditsiooniks on saanud kirjanduslikud vestlusringid. Viimasel kümnel aastal on korraldatud kultuuriloolisi õppereise Eestimaa erinevatesse paikadesse.
Info: Tiiu Pihla
tel +372 7856840

 

Kapera Kandi Ühing
Kapera Kandi Ühing moodustati 2006.aastal. Koos käiakse endises Kapera koolimajas.
Ühingu tegevuse eesmärgiks on ümbruskonna külade traditsioonilise ühistegevuse jätkamine ja arendamine,  ühistegevuseks võimaluste loomine ja tingimuste parandamine. Traditsioonilised üritused on kodukandi- ja kultuuriloopäevad, jõulupeod, kultuuriloo uurimine ja tegevuse jäädvustamine kroonikas, näituste korraldamine. Peamiselt  suviti toimuvad meisterdamispäevad, maali- ja kunstilaager huvilistele. Traditsiooniks on talgutega koristustööd majas ja õues.
Info:Tiiu Pihla
tel +372 55684535
 
 fb
Vastseliina hokiklubi MTÜ
2015. aastal piirkonna hokihuviliste poolt loodud mittetulundusühing. Ühingu eesmärk on arendada hokit Võrumaal ja tõestada, et hokit saab mängida aastaringselt. Peamised harrastatavad spordialad on jäähoki, rullhoki ja saalihoki. Klubi seisab hea hoki kui spordiala järelkasvu eest: kolm korda nädalas ja aastaringselt toimuvad laste ja täiskasvanute treeningud. Platsil näeme. Jooksva info saamiseks liitu vastseliina hokiklubi suletud grupiga.
Info: Taavi Tuvike
tel +372 5208041
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.