linnus

EL reg  toetuseks

Vastseliina linnust ootavad ees suured arendused

Ettevõtluse Arendamise sihtasutuse (EAS) toetab Vastseliina Piiskopilinnuse arendusprojekti "Novum Castrum" keskaja teemapark elluviimist.

Vastseliina Piiskopilinnuse Sihtasutus esitas arendusprojekti koos rahastuse taotlusega 29. aprillil EAS-ile, toetust taotleti piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programmi raames. 12. septembril saabus positiivne rahastusotsus.

Projekti kogumaksumus on 1812953,00 eurot, millest toetuse saaja omafinantseering minimaalselt 271942,95 eurot. Projekti elluviimiseks saadud toetus on maksimaalselt 1541010,05 eurot. Projekti toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Projekti ettviimiseks tehtavad arendustööd kestavad ligi kaks aastat. Teemapargi esimene etapp valmib eeldatavalt järgmise aasta sügiseks ning täies mahus avatakse park eeldatavalt külastajatele 2018. aasta suvel.

Teemapargi kontseptsiooni aluseks on linnusekabelis sajandeid tagasi toimunud ime ning paavsti poolt välja antud ja dokumendina säilinud indulgents, samuti sellest ajendatud keskajast tänapäevani kestvad palverännakud.

Väljakaevatavate ja konserveeritavate ajalooliste linnusekabeli müüride kohale rajatakse kabel, kus on võimalik taasluua sajanditetaguse, ajalooloolistes ürikutes värvikalt kirjeldatud ime sündimine. Lisaks saab seal läbi viia palvusi ja missasid, korraldada kontserte ja näituseid ning sõlmida abielusid. Ajalooliste kabelimüüride ja kaasaegsete välisseinte vahele jäävas ruumis saavad olema ekspositsioonipinnad, kus kajastatakse väljakaevamiste ja konserveerimise protsessi (videod, fotod), linnuse ajalugu ning võimalikke leide. Samuti sobib ruum ajutiste näituste tarbeks.
Palverändurite majja rajatakse ligi 300 ruutmeetril elamuslik interaktiivne ekspositsioon, mis võimaldab külalisel kogeda tolleaegsete palverändurite eluviisi. Palverännutee rajamisel teeb Vastseliina piiskopilinnusega koostööd Pirita klooster, kus palverännu temaatikale ja rännutee rajamisele on pühendunud Lagle Parek. Koostöö tootearenduse ja ühisturunduse osas on planeeritud ka teiste Eesti olulisemate linnustega ning Lõuna-Eesti turismipiirkondadega.

Lisainfo:
Ivar Traagel, arendusdirektor/juhatuse liige, SA Vastseliina Piiskopilinnus
tel 37 2509 6301 e – post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.