15. juunil, päikesetõusu ajal süüdati Tartus Raadil XXVI laulu- ja XIX tantsupeo „Aja puudutus. Puudutuse aeg" tuli.

Tuli asus samal päeval teele Tallinna suunas. Põhiliselt liigub tuli "-vere" ja "-pere" nimeliste asumite kaudu. Kell 16:00 peatus tuli Eesti koorilaulu hällis - Kambjas. Võrumaa laulu ja tantsurahvas saatis ka oma tuletoojad Kambjasse, et peotulest osa saada. Võru kesklinna pargis algas kell 18:00 tule ootuse kontsert, kus astusid üles erinevad Võrumaa kollektiivid. Vastseliinast olid tuld tervitama tulnud kapell „MEIEISE" ning „Kullerid". Kontserdi lõpuosas jõudiski peotuli Võrumaa ratturite poolt tooduna kesklinna parki.

Tule vastuvõtule kutsuti ka Võrumaa omavalitsuste esindajad, et viia tuli edasi valdadesse. Ka Vastseliina tõi killukese peotulest kaasa, et austada neid keda enam meie hulgas ei ole, kuid kes on läbi aegade rikastanud Vastseliina kultuurielu.

Õhtuhämaruses süttisid mälestusküünlad Vastseliina kalmistul meenutamaks Vastseliina seltside isa Aleksander Undritzit, Vastseliina kultuurikandjat Johannes Saarniitu, Vastseliina rahvamaja kunstilist juhti ja Vana-Saaluse naiskoori juhti Paul-Claudius Hirve ning Vastseliina orkestri- ja koorijuhti, muusikaõpetajat Leonid Eerikut.