Keskkonnaamet teatab, et keskkonnaministri 22. juuni 2015. a käskkirjaga nr 608 on algatatud määruse „Kirikumäe maastikukaitseala kaitse-eeskiri“ muutmise menetlus, mille on tinginud asjaolu, et kehtiv kaitse-eeskiri on välja antud praeguseks kehtetu kaitstavate loodusobjektide seaduse alusel ning vajab kehtiva looduskaitseseadusega kooskõlla viimist. Kaitse-eeskirja kinnitamise menetlust viib läbi Keskkonnaamet.

Kaitse-eeskirja muutmise eelnõu, seletuskirja ja eksperthinnanguga on võimalik tutvuda avaliku väljapaneku ajal Keskkonnaameti Põlva-Valga-Võru regiooni Võru kontoris ning Vastseliina vallavalitsustes ajavahemikul 06.07.2015 - 26.07.2015.

Ootame põhjendatud ettepanekuid ning kutsume aktiivselt osalema avalikustatud kaitse-eeskirja menetluses. Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös maaomanike ja huvigruppidega ning Teie panus on meile oluline.

Oma parandusettepanekud ja vastuväited Kirikumäe maastikukaitseala kaitse-eeskirja muutmise kohta saab esitada kirjalikult Keskkonnaameti Põlva-Valga-Võru regioonile (Karja 17a, Võru 65608 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.) hiljemalt 26.07.2015.

Ühtlasi teeme looduskaitseseaduse § 9 lg 4 p 3 alusel ettepaneku arutada asja ilma avaliku aruteluta. Vastava ettepanekuta avalikku arutelu ei korraldata.

Kui nimetatud tähtajaks ei ole parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et olete kaitse-eeskirja eelnõuga nõus.

Peale avalikustamist esitatakse eelnõu orienteeruvalt aprillis 2016. a ministeeriumite vahelisele kooskõlastamisele. Määrus jõustub eeldatavasti juunis 2016. a.

Materjalid:

Määrus

Seletuskiri

Kirikumäe kaart

Ekspertiis

Täiendav info: Põlva-Valga-Võru regiooni kaitse planeerimise spetsialistilt Maarja Mägilt e-posti teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..