Kohaliku omavalitsuse noortevolikogu on valla- või linnavolikogu juures tegutsev nõuandev kogu, mille liikmed on noored. Noortevolikogu eesmärk on analüüsida valla või linna pädevusse kuuluvaid noorteküsimusi ning teha nende kohta ettepanekuid valla- või linnavolikogule ja -valitsusele. Noortevolikogu liikmeks võivad olla noored vanuses 13–26, kelle elukoht on registreeritud või õpib konkreetse omavalitsuse haldusüksuse territooriumil. Noortevolikogusse saavad kuuluda õpilasesinduste ja noorteühingute esindajad ning ka organiseerumata noored (noored, kes ei kuulu noorteorganisatsiooni või -gruppi). Noortevolikogu liikmete valimisel peab lähtuma demokraatlikkuse põhimõtetest.

Noortevolikogu tagab noortele võimaluse:
• rääkida kaasa otsuste tegemisel, mis puudutavad noorte elu;
• omada võrdseid võimalusi täiskasvanutega;
• saada heaks kodanikuks;
• aktiivsemalt osaleda ühiskonnas ja ühiskondlikus elus;
• tutvuda demokraatia põhimõtetega.

Kandideerimiseks:

Kandideerimiseks pead Sa olema 13-26 aastat vana Vastseliina Gümnaasiumis õppiv või Vastseliina vallas elav noor.

Saada kiri hiljemalt 27. aprill kella 23.59 e-postkasti See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või Merlis Pajustiku facebooki, et Sul on soov kandideerida.
Kandidaadid saadavad peale sooviavalduse ka vastused küsimustele: Miks Sa soovid kandideerida noortevolikogusse? Mida soovid noortevolikogus ja noortevolikoguga ära teha?

Valimiste läbiviimiseks moodustatakse valimiskomisjon, kuhu kuulub Vastseliina Gümnaasiumi õpilasesinduse esindaja, Vastseliina noortevolikogu algatusgrupi esindaja ja Vastseliina vallavolikogu haridus- ja kultuurikomisjoni esindaja.

29. aprillil toimub liisuheitmine, mille käigus saab iga kandidaat numbri. Info kandidaatide kohta avaldatakse Vastseliina Noortekeskuse veebilehel.

Valimised toimuvad 5 - 7. mail 2016 kella 9.00-st kuni 12.30-ni Vastseliina Gümnaasiumis ja 13.00-st kuni 19.00-ni Vastseliina Noortekeskuses. Hääletamas saavad käia kõik Vastseliina valla noored vanuses 13-26 aastat.

Vastseliina Noortevolikogu põhimäärus