Vastseliina vald liitus üle-eestilise kalmistumajanduse infosüsteemiga Haudi. Haudi on veebipõhine andmebaas, mis sisaldab maetute andmeid, adresseeritud hauaplatse, platsi kasutajate andmeid ning kalmistukaarti. Haudi eesmärgiks on säilitada ja avalikustada maetud esivanemate andmeid, mis on killuke meie aja- ja kultuuriloos. Samuti aitab infosüsteem inimestel otsida kalmulisi ning informatsiooni nende viimse puhkepaiga kohta. Teiselt poolt on Haudi tööriist, mis on abiks kalmistu töötajatele igapäevaseks töö tegemiseks.

2015. aastal alustati kalmistu esimeste kvartalite mõõdistamisega ning sisestati kalmistuarhiividest maetute andmed. 2016 aastal mõõdistati ülejäänud kalmistu ning toimusid välitööd , mille käigus lisati maetutele platsiaadress.

Vastseliina kalmistu andmetega on võimalik tutvuda kalmistuportaalis www.kalmistud.ee.

Kalmistu arhiiviandmete täpsustamine veel toimub. Kuna vanades kirikuraamatutes kirjapandust oli keeruline aru saada ja ka hauatähised pole kõik hästi loetavad siis on kindlasti veel vajalik teha parandamisi. Sisestamata on ka ristiga tähistatud platsile maetute andmed.

Tegemist oli mahuka protsessiga ning soov oleks, et võimalikult palju andmeid saaks üle kontrollitud omaste poolt. Samuti on lähedaste soovil võimalik infosüsteemi lisada fotosid ja täiendavaid fakte maetute kohta.

Kõikide ebatäpsuste korral ning paranduste ja täienduste sisseviimiseks palun nendest teada anda Heidi Normannile telefonil 7851156 või e-kirja teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Meeldivat koostööd soovides

Heidi Normann
keskkonnanõunik