VAettepanek kaardil 2017aprill

Vabariigi Valitsus esitas Vastseliina vallale sundliitmise ettepaneku ühendada Vastseliina vald, Orava vald, Sõmerpalu vald, Võru vald, Lasva vald, Antsla vald ja Urvaste vald ühiseks Võru vallaks.

Tulenevalt Vabariigi Valitsuse poolt algatatud haldusterritoriaalse korralduse muutumisega viiakse läbi elanike arvamuse väljaselgitamine.

Vastata tuleb küsimusele: „Kas toetate Vabariigi Valitsuse poolt algatatud Vastseliina valla, Orava valla, Sõmerpalu valla, Võru valla, Lasva valla, Antsla valla ja Urvaste valla ühendamist üheks omavalitsusüksuseks?“. Valida tuleb „JAH“ (toetan valdade liitmist) ja „EI“ (ei toeta valdade liitmist) variandi vahel.

Küsitlusest on õigus osa võtta igal küsitluse ajaks vähemalt 16-aastaseks saanud elanikul, kes Eesti rahvastikuregistrisse kantud elukoha andmetel elab püsivalt Vastseliina vallas. Küsitlusest ei saa osa võtta isik, kes on valimisõiguse tähenduses teovõimetuks tunnistatud või kohtu poolt süüdi mõistetud ja kannab karistust kinnipidamiskohas.

Rahvaküsitlus toimub:

23. aprillil 2017 Vastseliina Rahvamajas (Võidu 38, Vastseliina alevik), kella 10.00-18.00

24. aprillil 2017 Vastseliina Rahvamajas (Võidu 38, Vastseliina alevik), kella 10.00-18.00

Kaasas võtta isikut tõendav dokument!

Elektrooniline arvamuse avaldamine toimub 23. aprillil 2017 algusega kell 06.00 ja lõpeb 23. aprillil 2017 kell 23.59.Elektrooniline küsitlus toimub veebikeskkonnas https://www.volis.ee/gvolis/osale/index?kid=15153.

Elektroonilises küsitluses osalemiseks on vaja ennast identifitseerida ID-kaardi või mobiil-ID-ga.Elektrooniliselt antud arvamust saab kuni elektroonilise arvamuse avaldamise lõpuni internetis ka muuta. Juhul, kui arvamuse avaldaja on elektroonilise andnud arvamuse, aga ka küsitluspunktis arvamust avaldamas käinud, arvestatakse küsitluspunktis antud arvamust ja elektrooniliselt antud arvamus tühistatakse.

Juhul kui tervislik seisund või mõni muu mõjuv põhjus on takistuseks küsitluspäevadel oma arvamuse avaldamiseks, võib taotleda küsitluslehe täitmist kodus. Kodus küsitluslehe täitmiseks on vaja esitada elanike arvamuse väljaselgitamise komisjonile või vallasekretärile põhjendatud taotlus hiljemalt 3 tundi enne küsitluskoha sulgemist küsitluse viimasel päeval.

Komisjoni kontakttelefon on 785 1180 ja e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Ootame kõiki vallakodanikke küsitlusest aktiivselt osa võtma!